»  سايت SARAHA براي ما چه كاري انجام مي دهد؟

اين سايت شما را قادر مي سازد هتل مورد نظر خود را در محدوده جغرافیایی کشور ایران (و نه خارج از آن) به شکل آنلاین و با بهترین قیمت رزرو نماييد .


»  چگونه از طريق اين سايت هتل رزرو نمايم و از رزرو خود مطمئن شوم؟

این سایت با قراردادی كه با هتل های معتبر در سراسر ایران دارد، اقدام به رزرو برای هتل های طرف قرارداد خود از طریق این سایت می نماید، و شما كاربر  )مسافر گرامی) كافیست با چند كلیك، اقدام به رزرو هتل موردنظر خود نمایید .  تمام كاری كه شما برای رزرو یك هتل باید انجام دهید در شش مرحله زیر آمده است :

جستجوي هتل

ابتدا از منوی سمت راست و یا منوی بالای صفحه روی گزینه رزرواسیون كلیك نموده تا وارد صفحه رزرواسیون گردید.سپس از پنجره ای كه هم در این صفحه و هم تمامی صفحات سایت وجود دارد، شهر موردنظر، تاریخ ورود و تعداد شب اقامت خود را وارد نمایید، و بعد روی دكمه جستجو كلیك نمایید . شبكه بر اساس تاریخ انتخابی شما و تعداد شب های اقامتی شما، لیستی از هتل های شهر موردنظر شما كه دارای شرایط رزرو هستند برای شما نمایش خواهد داد، لیست این شهرها بر اساس تاریخ های انتخابی شما، متفاوت خواهد بود، و این امكان وجود دارد كه بر اساس تاریخ انتخابی شما و میزان شب اقامت شما، لیست های متفاوتی ارائه شود . پس از نمایش لیست هتل ها و مشخصات آن ها شما می توانید با اطلاعاتی كه در مورد هر هتل ارائه شده است، هتل موردنظر خود را انتخاب نموده و از لیست واحدهای اقامتی آن هتل، واحد موردنظر خود را انتخاب نموده و بر روی دكمه اضافه به لیست كلیك نمایید . پس از افزودن واحد(واحد های) مورد نظر، از انتهای صفحه بر روی دكمه مشاهده رزروها كلیك نمایید تا وارد صفحه بعدی گردید . در این صفحه شما می توانید لیست رزروهایی كه انجام داده اید را مشاهده نموده و در صورت نیاز ویرایش نمایید. در صورت مورد تایید بودن رزروهای درخواستی بر روی دكمه تایید رزروها كلیك نمایید .

  درج اطلاعات

پس از كليك نمودن بر روي دكمه درخواست رزرو، شبكه شما را به صفحه اي راهنمايي مي كند، كه كليه اطلاعات هتل موردنظر شما به همراه اطلاعات و امكانات واحد اقامتي انتخابي شما نمايش داده خواهد شد . در زير اين صفحه بخشي وجود دارد كه شما بايد اطلاعات مسافر را وارد نماييد . پس از ورود اطلاعات مسافر كه تنها نام و نام خانوادگي، ايميل و تلفن مي باشد مي بايست قوانين رزرو اينترنتي را مطالعه و چك باكس مربوط به آن را انتخاب نماييد .

لازم به ذكر است، در صورت عدم تاييد نمودن قوانين رزرو اينترنتي، شما به صفحه بعدي كه دريافت كد رهگيري مي باشد انتقال داده نخواهيد شد . پس از پر نمودن اطلاعات مربوطه و تاييد نمودن قوانين رزرو اينترنتي، بر روي دكمه درخواست رزرو و دريافت كد رهگيري كليك نماييد .

  دریافت كد رهگیری

پس از كلیك نمودن بر روی دكمه ثبت و دریافت كد رهگیری، شبكه شما را به صفحه ای انتقال می دهد، كه در بالای صفحه، یك كد رهگیری وجود دارد.شماره این كد رهگیری را یادداشت نموده و در جای امنی نگهداری نمایید، زیرا كلیه مراحل رزرو شما، چه تایید رزرو و چه پرداخت های شما تنها با داشتن این كد رهگیری قابل انجام می باشد، پس در نگهداری كد رهگیری كوشا باشید .

  ورود به بخش پیگیری رزرو بعد از 20 دقیقه و دیدن جوابیه رزرو

شما می بایست بعد از ارسال اطلاعات خود برای شبكه سراها ، بعد از سی دقیقه انتظار وارد بخش پیگیری رزرو كه لینك آن در تمامی صفحات سایت موجود می باشد، شوید و كد رهگیری مربوط به رزرو خود را وارد نمایید. در این صفحه جوابیه درخواست رزرو شما، توسط مدیر داده شده است .

  پرداخت پول

در صورت مثبت بودن درخواست رزرو شما، و تایید درخواست رزرو شما، مجوز پرداخت به شما در زمان مورد نظر داده می شود، و شما می توانید به یكی از روش های پرداخت آنلاین یا سنتی اقدام به پرداخت پول نمایید .

  دریافت فاكتور رزرو

در صورت صحیح بودن مبلغ واریزی شما و همچنین صحیح بودن تاریخ واریز وجه، اجازه صدور فاكتور برای شما داده خواهد شد . كاربر گرامی در كلیه مراحل رزرو اینترنتی شما، توضیحات كاملی در هر مرحله از رزرو برای شما داده خواهد شد و هیچگونه شك و تردید و یا سوالی در حین مراحل رزرو برای شما پیش نخواهد آمد . هم اكنون می توانید اقدام به رزرو هتل مورد نظر خود نموده و بدون نگرانی از اقامت خود در شهر مورد نظر به فکر بازدید از مکانهای دیدنی آن باشید .


»  اگر پرداخت ننمایم چه می‌شود؟

در صورتیکه بعد از دریافت اجازه پرداخت مبلغ مورد نظر را واریز ننمائید این موضوع بطور خودکار در سوابق شما حفظ گردیده و در مراجعات بعدی شما اثر منفی خواهد داشت.


»  چرا مبلغ سرويس و عوارض از قيمت ها جدا شده است؟

در صفحه اصلي قيمت هاي پايه هتلها لحاظ شده است و با مشخص نمودن تعداد شب اقامت و تاريخ ورود، در قسمت رزرو قيمت نهايي با احتساب سرويس و عوارض شهرداري محاسبه مي گردد. قبل از روش قيمت گذاري جديد، برخي سايت هاي اينترنتي مشابه از اين روش استفاده نمودند كه اين موضوع باعث سوء تفاهم براي مسافرين گرديد و قيمتهاي اعلام شده توسط اين شبكه در نگاه اول گرانتر از قيمتهاي اعلام شده توسط آنها به نظر مي ‌رسيد حال آنكه تفاوت قيمت فقط مربوط به محاسبه مقدار سرويس و عوارض توسط اين شبكه بود و اين شبكه نيز تنها راه ممكن را، يكسان سازي روش قيمت دهي با اين سايت ها، آژانس ها و بسياري از هتل ها تشخيص داد.


»  اگر ازطریق سایت سراها هتل رزرو کنم، آیا غیر از هزینه‌ی تعیین‌شده‌ی هتل، به سایت سراها هم باید هزینه‌ی اضافه‌تری بابت استفاده از سایت بپردازم؟

خیر! نه‌تنها پول بیشتری پرداخت نمی‌کنید بلکه برای شما ارزان‌تر نیز تمام خواهد شد. علت آن است که ما با هتل‌ها مذاکره کرده‌ایم و خریدهای ما از آن‌ها به صورت یک‌جا و در مدت زمان طولانی انجام می‌شود و طبعاً از تخفیف‌های ویژه‌ای بهره‌مند شده‌ایم که امکان دریافت آن‌ها بصورت مستقیم غیرممکن است. برای اطمینان از این امر می‌توانید ما را با بهترین سایت‌ها و سرویس‌دهنده‌های سفر مقایسه کنید.


»  سراها چه خدماتی ارائه می‌کند؟ آیا امکان رزرو برای هتل، اتومبیل، بلیت هواپیما وجود دارد؟

خدمات سایت سراها بر دو دسته‌اند: برخی از خدمات سایت رایگان ارائه می‌شوند. بخش رایگان، در برگیرنده‌ی راهنمای سفر به شهرهای مختلف، مقالات و نکات سودمند سفر، راهنمایی‌های خاص و توصیه‌های سفر، پرسش و پاسخ و ... می‌شود. بخش دوم، خدمات رزرواسیون در زمینه‌های گوناگون سفر است که سایت سراها برای شما امکان رزرو آن‌ها را از هر کجای ایران و با پرداخت ریالی از طریق شبکه بانکی شتاب فراهم آورده است. در این بخش فعلاً رزرواسیون هتل را راه‌اندازی کرده‌ایم و به مرور رزرو اتومبیل، تور، ترانسفر فرودگاهی، بلیت هواپیما و ... را نیز اضافه خواهیم کرد.


»  هزینه‌ی هتل‌ها به چه صورتی پرداخت می‌شود؟ امنیت پرداخت چگونه تأمین می‌شود؟

با کارت‌بانک‌های شبکه‌ی شتاب. امنیت این سایت در قسمت پرداخت از طریق شبکه‌ی شتاب، توسط خود بانک تأمین می‌شود؛ زیرا اساساً صفحه‌ای که شما اطلاعات خود را در آن وارد می‌کنید، صفحه‌ی بانک است.همچنین شما می توانید به صورت به يكي از حساب هايي كه به شما معرفي شده است، مبلغ را واريز نموده و اطلاعات فيش واريزي را در بخش ارسال فیش وارد نماييد.


»  هنگام رزرو هتل کردن اتاق مورد نظر، در قسمت مالی پس از درج password کارت بانکی شتاب، سیستم قطع شد؛ آیا رزرو من کنسل شده است؟ آیا مبلغ مذکور از حساب من کسر شده است؟

در این حالت ٣ اتفاق ممکن است افتاده باشد: ١. پول از حساب شما خارج نشده باشد. که در این حالت قطعاً رزرو انجام نشده و می‌بایست مجدداً مراحل رزرواسیون را انجام دهید. ٢. پول از حساب شما خارج شده ولی به حساب شرکت وارد نشده باشد.در این صورت حد اکثر طی مدت 48 ساعت پول شما به حسابتان برگشت خواهد خورد. ٣. پول از حساب شما خارج شده و به حساب سراها نیز وارد شده باشد. در این حالت، رزرو قطعی محسوب شده و سراها موظف به انجام کلیه امور مربوط به رزرواسیون شما خواهد بود.


»  اگر مشکلی در سرویس‌دهی هتل پیش آمد، چگونه می‌توانم روی پشتیبانی شما حساب کنم؟

نحوه‌ی اداره و سرویس‌دهی هتل‌ها، در تمام دنیا جزو اختیارات مدیریت هتل است و قطعاً از حدود اختیارات ما خارج است. ولی می‌توانید با ارسال نظرات خود و یا ارسال پاسخ پیامک‌ها برای ما، دیگر مشتریان را از نحوه‌ی سرویس در هتل مذکور مطلع سازید.


»  آیا امکان کنسل کردن رزرواسیون وجوددارد؟ و اگر رزرو را کنسل کردیم، چگونه پول را برگشت می‌دهید؟

بله! باتوجه به شرایط خاصِ مربوط به همان رزرواسیون، امکان کنسل کردن وجوددارد. و در صورت کنسل کردن یک رزرو و دریافتِ تائیدیه‌ی کنسل، بر اساس این شرایط و قوانین، مبلغ ظرف ٢٤ ساعت به حساب شما برگشت داده می‌شود.


»  من می‌خواهم از فرودگاه به محل خاصی سرویس خودرو داشته باشم. چگونه و با چه هزینه‌ای این امکان را دارم؟ اگر این امکان وجود ندارد، آیا سایت اطلاعاتی از بهترین راه رسیدن به هتل، از فرودگاه مقصد، دراختیار می‌گذارد؟

این سرویس به ‌زودی راه‌اندازی خواهدشد. اما تا قبل از آن می‌توانید با مراجعه به یکی از انواع مختلف کیوسک‌های ترانسپورت در فرودگاهِ مقصد، با نشان دادن نقشه‌ی هتل و آدرس که توسط سراها برای شما ارسال خواهد شد، تقاضای خود را مطرح کنید.br>


سامانه رزرواسیون آنلاین هتل های ایران (سراها) سفر خوشی را برای شما آرزو می‌نماید.

 
Design by Partai Co . © 2011 | WWW.SARAHA.IR

كارت هاي شتاب داراي قابليت پرداخت آنلاين اينترنتي